پورتال سازمانی

پرتال سازمانی

پورتال هوشمند

نام و نام خانوادگی : علی بدلی

تحصیلات : فوق لیسانس برنامه ریزی شهری

سال تولد : 1355

محل تولد : هشترود

شغل : آزاد

سمت در شورا : نائب رئیس شورا

عضویت در دوره : چهارم و پنجم شورا

پست الکترونیکی :

 

عضو علی البدل شورای اسلامی شهر اندیشه در دوره سوم - عضو انجمن علمی جغرافیای ایران - عضو مجمع متخصصین ایران

به منظور گسترش متوازن و توسعه شهرهای جدیدی مثل اندیشه بایستی ابتدا اراده و خرد جمعی در این کار بزرگ دیده شود . یعنی هر یک از اجزای سیستم ، در ابتدا بخواهند که به توسعه شهر کمک کنند مجموعه شورا و شهرداری بعد از فعل خواستن بر اساس مهارتها و تجارب می توانند با یک چیدمان منطقی و شناخت کلی از قابلیتها و تنگناها و تبیین فعالیتهای صورت گرفته و شناخت محاسن و معایب آن ،  نهایتا به یک راهکار جهت دهنده ، به یک تصمیم سازی و یک تصمیم گیری قابل اجرا برسند ولی آنچه که در مشکلات و برنامه های شهری امروز مشهود است و اعضای خانواده بزرگ شورا و شهرداری بایستی به آن جامه عمل بپوشانند ، مواردی از این قبیل می باشد :

-          شناخت شهر با توجه به اشباع شدن و محدودیت فضایی شهر

-          تعریف و اجرائی کردن مقوله درآمد های پایدار

-          نگاه کلی به وضعیت امنیتی و انتظامی شهر

-          اجرائی و عملیاتی کردن نماد های شهر ( مانند برج تجارت الکترونیک )

-          جداسازی سیستم آبرسانی مصرفی خانوارها از فضای سبز

-          تعیین تکلیف محدوده شهری

-          تعیین تکلیف ، اصلاح و یا تعامل با مدیریت دوگانه شهری ( شهرداری و شرکت عمران )

-          تعادل  و یکسان نگری در خدمات رسانی در تمام نقاط شهر

-          ایجاد ادارات ، موسسات و سازمانهای خدمات رسانی در نقاط مختلف شهر

-          نگاه ویژه به بحث فرهنگ و اصالت بخشی به شهر با ایجاد اداره ثبت و آرامستان و هویت بخشی به شهر

و موارد زیادی از این قبیل می تواند الگوی مناسبی برای آینده شهر باشد که با ترسیم آن می توان به خیلی از مشکلات شهری چیره شد . البته حضور همکاران شورا در دوره چهارم با نگرشهای گوناگون و تخصصهای مختلف و همدل نیز مزید بر علت بوده که با تدبیر می توان شهر را به جایگاه والای خود با پتانسیل های بلقوه ای که در شهر زیبای اندیشه وجود دارد رساند و بنده معتقدم این شهر استحقاق تبدیل به یک شهر نمونه و الگوی نمونه شهری در کل کشور را دارد و این مطلب جز با اراده قوی و اتحاد خانواده بزرگ شورا و شهرداری و همکاری و تعامل مسئولان و مردم عزیز و فداکار محقق نخواهد شد .

در آینده در خصوص جزئیات هر یک از موضوعات و بندهای ذکر شده مطالبی را عنوان خواهیم داشت.

 

درخصوص روند مذاکرات هسته ای :

مواضع مقام معظم رهبری از مذاکرات هسته ای و تقدیر از گروه مذاکره کننده و تبریک معظم له به مردم، اما و اگر برای ما نگذاشت. وما معتقدیم که این توافق حاصل نمی شود مگر با رهنمودها ومنویات مقام معظم رهبری و ایستادگی و مقاومت مردم شریف ایران، شعار تعامل و اعتدال دولت و ذکاوت و تلاش و تیز هوشی تیم مذاکره کننده. اما نیک می دانیم توافق اولیه برای مدت کوتاه نیز تمام مشکلات کشور را حل نخواهد کرد. ضمن اینکه آمریکا ومتحدانش نیز برای ملت ایران شناخته شده است و ما دشمنی و کینه ورزی هایشان را نیز هیچ زمانی از ذهن خود پاک نخواهیم کرد. اما بدانید این مذاکرات چند دستاورد مهم و تاریخی را برای ما به ارمغان داشت که در ذیل به آن اشاره می کنیم.

·         به فرمایش مقام معظم رهبری مهمترین دستاورد این مذاکره و توافق به رسمیت شناختن حقوق هسته ای ایران بود که همگی به این مطلب اذعان داشتند.

·         برای اولین بار ایران توانست گروه 1+5 را در ژنو پای میز مذاکره بنشاند و این به آن معناست که اقتدار و احترام و اهمیت ایران برای اولین بار برای 6 کشور بزرگ و با اهمیت دنیا شناخته شد.

·         ادامه فعالیت هسته ای ولو با کاهش درصدی از فعالیتها خود حرکت روبه جلو می باشد.

·         عدم افزایش تحریمها و در کنار آن کاهش تحریمها مخصوصا در زمینه پراهمیت پتروشیمی، فلزات گرانبها، خودرو وهواپیما

·         آزاد سازی بخش مهمی از سرمایه های بلوکه شده ایران در بانکها و موسسات خارجی نیز می تواند در مقطع اول بسیار مهم باشد.

·         ایجاد شور و نشاط و امیدواری به آینده و اتحاد و انسجام مردم در کشور در مورد توافقات هسته ای نیز یک دستاورد خوبی مطرح می باشد که همه مردم علی رغم مقاومت و صبر و شکیبایی نسبت به این اتفاق خوشبین بودند و علاوه بر خوشحالی اعلام آمادگی خود را برای ساختن ایران آباد حتی با فشار مضاعف کردند وبه ایادی استکبار رساندند، هر روزی که ما در تحریم باشیم، تلاش بیشتر و همت مضاعف را برای ساختن کشور خود خواهیم داشت و آستانه تحمل و اعتماد به نفس ایرانیان بیشتر خواهد شد. به امید روزی که توافقات نهایی و برداشتن کلیه تحریمها و با اعتماد سازی و برد متقابل به دست بیاید. انشاء ا...5.7.9.0
گروه دورانV5.7.9.0